Вимкнути електрику можуть для користувачів, які не сплатили за спожиту електроенергію, а також якщо споживач не допускає представників енергопостачальної компанії до засобів комерційного обліку (лічильників). Згідно з законодавством, конкретна сума боргу, після якої гарантовано відключення електропостачання, не встановлена — це залишили на розсуд компаній.
Експерт з питань енергетики Українського інституту майбутнього Андріан Прокоп відзначав, що це можуть бути заборгованості в 3 тисячі гривень і за два місяці. Слід зауважити — після його прогнозу тариф значно виріс. Про намір відключити електропостачання споживач повинен бути попереджений не пізніше ніж за 10 робочих днів до проведення відключення, кажуть в "Прикарпатьєобленерго".
Працівники облэнерго обов'язково повинні мати посвідчення, що містить такі дані, як ПІБ, посада, номер посвідчення, його термін дії та печатка. Це дозволяє уникнути непорозумінь і вберегти себе від можливих шахраїв.
Якщо працівники облэнерго стикаються з загрозами або фізичним насильством з боку споживача або якщо він перешкоджає виконанню робіт — можуть викликати поліцію. У разі підтвердження загрози або фізичних ушкоджень споживач може бути притягнутий до адміністративної або навіть кримінальної відповідальності.
Електропостачання можна відновити після оплати заборгованості або витрат на повторне підключення. Також можна подати заяву на реструктуризацію боргу. Відновлення електропостачання відбувається протягом 3 робочих днів у містах і 5 робочих днів у селах.
Раніше "Телеграф" розповідав, що боржникам можуть не лише відключати послуги. Постачальник може звернутися до суду — у разі рішення на його користь боржник сплатить ще й судові витрати.