В Україні вже надсилають військовозобов'язаним громадянам повістки поштою. За ігнорування такого повідомлення від ТЦК та СП передбачена адміністративна відповідальність.
Партнер юридичної компанії "Leshchenko, Doroshenko & Partners" Лідія Карплюк у коментарі для "Главреда" розповіла, що автоматичних штрафів за факт неприємання повістки не буде. Однак факт відправлення листа та його повернення в ТЦК буде вважатися належним повідомленням, незалежно від того, отримала особа цей лист, відмовилася чи навіть не знала про нього.
Карплюк зазначає, що якщо громадянин не з'явився в ТЦК у зазначену дату, то центр формує справу про адміністративне правопорушення. На підставі зібраних матеріалів керівник ТЦК та СП має повноваження скласти постанову про порушення.
Після затвердження постанови керівником ТЦК, чоловікові надсилається повідомлення про адміністративне стягнення. Це повинно бути зроблено протягом трьох місяців з моменту прийняття постанови, але не пізніше ніж через рік після виявлення порушення.
Потім повідомлення про штраф надсилається за адресою реєстрації порушника. З моменту отримання особа має 15 днів для добровільної сплати штрафу.
Громадяни можуть оспорити постанову в суді, якщо, на їхню думку, під час її оформлення були допущені порушення. У такому разі рішення про необхідність сплати штрафу приймається судом.
"Якщо все ж таки людина не дізналася про постанову, не оскаржила її в суді, не сплатила добровільно, і визначення було передано на примусове виконання в органи державної виконавчої служби, то там відкривають виконавче провадження і накладають арешт на майно і кошти на рахунках боржника", — підкреслила Карплюк.
Нагадуємо, що повістки будуть надсилати за адресою, вказаною під час останнього оновлення даних. Якщо військовозобов'язаний не оновив інформацію, повістка може бути надіслана на місце проживання, яке знайдуть в інших державних реєстрах.
Раніше "Телеграф" писав, що робити, якщо втратилася повістка, надіслана поштою. У ТЦК вважатимуть лист врученою навіть якщо воно не дійшло до адресата.