a3f.in.ua

Ці категорії українців повинні обов'язково підтвердити право на відстрочку.

Ці категорії українців повинні обов'язково підтвердити право на відстрочку.

В Україні не функціонує синхронізація Територіальних центрів комплектації (ТЦК) з Пенсійним фондом та Мінсоцполітики. Тому громадяни, які мають право на відстрочку, такі як багатодітні батьки та особи з інвалідністю, повинні самостійно звертатися до військкомату.

В іншому випадку особа може отримати штраф, який майже неможливо оскаржити в суді. Про це йдеться в матеріалі "Телеграфа" "У ТЦК немає дару передбачення. Що потрібно знати про повістки та штрафи для людей з інвалідністю".

"Міноборони вже налагодило обмін з базами Мін'юсту та Податкової, тому заброньовані працівники вже користуються зручними послугами через "Дію". Проте синхронізація з Пенсійним фондом та Мінсоцполітики, яка дозволила б автоматично фіксувати інвалідність чи інші підстави для відстрочки, поки що не реалізована", – зазначається в публікації.

Таким чином, особи з інвалідністю, багатодітні батьки, опікуни та студенти змушені особисто звертатися до ТЦК з метою повідомлення про свій статус. Це потрібно зробити протягом 7 днів. В іншому випадку, таким особам загрожує штраф, оскаржити який вдається не завжди. Особливо в тих випадках, коли повістка вже була вручена.

"Закон про військову обов'язок вимагає, щоб зміни у сімейному стані, стані здоров'я та інші подібні зміни повідомлялися в семиденний термін у ТЦК. Автоматичне повідомлення про інвалідність в ТЦК не надходить. Якщо особа хоче оформити відстрочку або звільнитися з військового обліку, вона повинна самостійно повідомити ТЦК", — пояснив "Телеграфу" адвокат Приймальної Українського Гельсінського союзу з прав людини Роман Ліхачов.

Нагадаємо, Нацполіція за розпорядженням ТЦК та СП може розшукувати порушників обліку військовозобов'язаних українців. Часто громадяни навіть не знають, що їх розшукують. "Телеграф" розповідав, як дізнатися, чому ви потрапили в розшук ТЦК.