a3f.in.ua

Вибухи на нафтових танкерах: чому занурюється "тіньовий флот" Росії.

Вибухи на нафтових танкерах: чому занурюється "тіньовий флот" Росії.

Про це в суботу, 22 лютого, в ефірі національного телемарафону "Ми — Україна" заявив капітан 1-го рангу запасу, екс-заступник начальника штабу ВМС ЗСУ Андрій Риженко.

Вибухи на російських танкерах

"Це дивне співпадіння, що три танкери вибухають за короткий проміжок часу на великій відстані від Росії. Швидше за все, всередині суден була закладена вибухівка, яку активували дистанційно. Технологічно це можливо з будь-якої точки світу", — каже Андрій Риженко.

На думку експерта, ці інциденти можуть бути сигналом для тіньового нафтового флоту, який використовує Росія для обходу санкцій. За його словами, такі атаки обмежують рух танкерів і змушують компанії переглядати ризики транспортування російської нафти.

"Росія щомісяця отримує 32-35 мільярдів доларів від продажу нафти та газу. Більшість цих коштів йде на ведення війни. Тому міжнародні санкції та інші заходи, спрямовані на обмеження роботи тіньового флоту, є важливими. Вже зараз спостерігається зниження доходів від експорту енергоресурсів", — відзначив Риженко.

Знищення логістики РФ

Він також порівняв ситуацію з боротьбою проти піратства в Аденській затоці, яка стала успішною завдяки комплексним заходам — від військових операцій до фінансових санкцій. Андрій Риженко вважає, що подібні методи можуть бути застосовані й для знищення російської нафтової логістики. Адже вже деякі танкерні компанії посилюють заходи безпеки, а страхові компанії переглядають ризики для суден, що заходять у російські порти.

Додамо, що нафтові танкери піддалися вибухам у різних частинах Середземного моря. Грецький танкер вибухнув у порту на півночі Італії, другий постраждав біля турецького порту Джейхан, а третій — біля берегів Лівії. Усі ці судна раніше заходили в російські порти.

Нагадаємо, Зеленський ввів санкції проти "тіньового флоту" РФ. Також у боротьбі з тіньовим флотом РФ Україну підтримують Естонія та ЄС.