a3f.in.ua

В ISW навели дані про війну в Україні після заяв Трампа.

В ISW навели дані про війну в Україні після заяв Трампа.

Про це написали в дайджесті аналітики Інституту дослідження війни.

Чи дійсно Україна програла війну Росії

Незважаючи на російську агресію, Україна продовжує зберігати контроль над більшістю своєї території. На сьогодні російські війська окупували близько 20% країни, проте їхній темп просування значно сповільнився. За оцінками аналітиків, якщо РФ зможе підтримувати нинішні втрати особового складу (що сумнівно), їй знадобиться більше 83 років, щоб захопити решту українських територій.

Протягом останніх трьох місяців швидкість російського наступу суттєво знизилася. У листопаді 2024 року середній показник просування становив 27,94 кв. км на день, у грудні — 18,1 кв. км, а в січні 2025 року — лише 16,1 кв. км. Ця тенденція вказує на те, що Росія змушена витрачати колосальні ресурси та нести катастрофічні втрати для отримання мінімальних територіальних переваг.

Українські міста продовжують жити і функціонувати

Важливо зазначити, що, незважаючи на удари по цивільній інфраструктурі, більшість великих українських міст залишаються функціональними. Київ, Львів, Дніпро та Одеса продовжують працювати, тоді як масштабне руйнування спіткало лише ті населені пункти, які були окуповані або піддавалися інтенсивним атакам, як це сталося з Маріуполем.

Політична ситуація: вибори під час воєнного стану неможливі

Конституція України не дозволяє проведення виборів або внесення змін до основного закону під час воєнного стану. Це правило було активоване після повномасштабного вторгнення Росії. Скасування воєнного стану в умовах триваючих бойових дій неможливе, що фактично робить проведення виборів неможливим. Навіть політичні опоненти Володимира Зеленського заявляли, що організація голосування в воєнний час була б незаконною та морально неприйнятною.

Втрати України: жодних мільйонів, але війна має високу ціну

Офіційні джерела спростовують поширювані Кремлем заяви про "мільйонні втрати" України. За словами Зеленського, станом на 16 лютого 2025 року загальна кількість загиблих українських військових становила 46 000 осіб, а понад 390 000 бійців отримали поранення. Оцінки США свідчать про втрати від 60 000 до 70 000 загиблих українських військових, тоді як ООН повідомляє про більше 12 000 загиблих цивільних на кінець 2024 року.

Допомога Заходу: Європа підтримує Україну не менше США

Європейські країни, включаючи ЄС, Великобританію та Норвегію, надали Україні більше допомоги, ніж Сполучені Штати. Загалом Європа виділила 166 млрд доларів прямої допомоги та пообіцяла ще 34,7 млрд доларів до 2030 року. Загальний обсяг підтримки з європейських джерел вже перевищує 204,1 млрд доларів, тоді як допомога США становить 183 млрд доларів.

Крім цього, ЄС ввів новий механізм фінансової підтримки України, використовуючи доходи від заморожених російських активів. Всього на рахунках ЄС знаходиться 220,5 млрд доларів російських коштів, а вже в січні 2025 року Україна отримала 3,2 млрд доларів у вигляді кредитів під ці доходи.

Маніпуляції Кремля щодо американської допомоги

Незважаючи на поширювані в США заяви про те, що значна частина виділеної допомоги нібито була втрачена або розкрадена, Міністерство оборони США не виявило жодних доказів нецільового використання коштів. Більшість американських фінансових ресурсів іде на підтримку власного оборонного комплексу та поповнення резервів США, а допомога, що безпосередньо надходить в Україну, знаходиться під строгим контролем американських урядових структур.

Росія ніколи не була відкрита до мирних переговорів

Зеленський неодноразово пропонував російському президенту провести прямі переговори ще до початку повномасштабної війни. Востаннє таку пропозицію було озвучено 19 лютого 2022 року, за п'ять днів до вторгнення, проте Путін її проігнорував.

У березні 2022 року Україна запропонувала компроміс щодо членства в НАТО та можливість проведення референдуму про статус окупованих територій, але Кремль вимагав повної капітуляції та демілітаризації України, відкинувши всі пропозиції.

Нагадаємо, нещодавно президент США Дональд Трамп зробив ряд різких заяв на адресу Володимира Зеленського.

Також аналітики Інституту вивчення війни в попередньому дайджесті пояснили, як Кремль хоче дискредитувати українську владу перед партнерами.