a3f.in.ua

У Грузії поліція розігнала наметове містечко опозиції, яка вимагала проведення нових виборів.

Про це пишуть «Ехо Кавказу» та News Georgia.

Розгін протесту, який тривав другу добу, розпочався приблизно о 7 годині ранку за місцевим часом. На місці з'явилися спецназівці та водомети, однак під час самого розгону поліція не застосовувала спеціальних засобів.

Перед цим представник грузинських силовиків попередив політичних лідерів опозиції про наміри розігнати табір, де на той момент перебували кілька сотень людей. Поліцейських же було значно більше, пишуть грузинські медіа. На те, щоб покинути палаточний табір, протестуючим дали 15 хвилин.

Врешті-решт, їх відтіснили з території, що прилягає до Тбіліського державного університету, а їх палаточне містечко знесли. Зате вони зосередилися на проспекті Мелікішвілі, намагаючись перекрити дорогу.

Там відбулися перші затримання людей. На відео, яке поширили ЗМІ, видно правоохоронців, які застосовують силу до протестуючих, у той час як інші люди намагаються вирвати затриманих. Точна кількість затриманих поки що невідома.

Тим часом лідери опозиції в Тбілісі заявили, що в найближчі години оголосять про подальші дії. Поки що невідомо, чи буде акція під Тбіліським державним університетом продовжена, чи відбудеться в іншому місці.

За словами одного з опозиційних лідерів Ніки Мелії, «боротьба не припиняється», а масштаби і інтенсивність протесту будуть зростати.

«Ми звільнимо цю країну від них (йдеться про чинну владу — ред.) без застосування сили. Це Грузія, це Європа, це не росія. До яких пір потрібно виховувати свободолюбивий народ? Це ніколи не закінчиться, це не закінчувалося тисячоліттями і не закінчиться навіть зараз», — сказав він.

Протести в Грузії

26 жовтня в Грузії відбулися вибори до національного парламенту. За результатами підрахунку 99,9% голосів перемогла партія «Грузинська мрія», яка до цього часу перебувала при владі. Вона набрала всього 53,93% голосів виборців.

Однак ще напередодні опозиційні грузинські політичні сили оголосили, що не визнають результатів виборів у країні. Результати не визнала і президент Саломе Зурабішвілі.

Грузинські правоохоронці відкрили 47 кримінальних справ за можливими злочинами, пов'язаними з парламентськими виборами. Зокрема, звинувачення висунули двом підозрюваним, які кинули цілу пачку бюлетенів в урну на одному з дільниць.

Міжнародні спостерігачі зазначили, що хоча грузинські виборці і мали широкий вибір серед партій, саме голосування було затьмарене нерівними умовами, тиском та напруженням. Однак Тбіліський суд відхилив всі позови опозиційних політичних сил та громадських організацій, які вимагали визнати недійсними підсумкові протоколи окружних комісій.

Після цього опозиційні партії Грузії оголосили про постійний вуличний протест з вимогою провести нові парламентські вибори. Люди провели першу ніч у палатках на вулицях.