Про це говориться на сайті Центробанку рф.
Обмеження буде діяти з 28 листопада до кінця цього року. Водночас продаж іноземної валюти Центробанк рф продовжить.
Рішення Центробанку з'явилося в той момент, коли курс російської валюти на міжнародних майданчиках досяг позначки 113 рублів за долар і 120 — за євро.
На Московській біржі доларом і євро не торгують ще з червня цього року, після того як проти біржі та її інфраструктури ввели санкції. Валютні інтервенції в росії здійснюються з використанням китайських юанів, пояснює Reuters.
В середу, 27 листопада, рубль коштував 15 юанів, що також є найнижчим рівнем з березня 2022 року. Центробанк рф заявив, що продовжить продаж своїх юанів на суму, еквівалентну 8,4 мільярда рублів на день.
Як пояснив Дмитро П'янов, заступник генерального директора другого за величиною банку росії «ВТБ», причиною різкого падіння рубля могли стати санкції, накладені США на «Газпромбанк», що займається торгівлею енергоносіями.
«Я припускаю, що санкції проти “Газпромбанку” мали значний вплив, оскільки він не є каналом постачання валюти на Московську біржу», — зазначив П'янов.
За словами аналітиків російського «Промсвязьбанка», рішення Центробанку «помірно підтримуватиме рубль, але цього буде недостатньо, щоб повернути обмінний курс до рівнів минулого тижня».
Міністр економіки рф Максим Решетніков заявив, що волатильність рубля викликана зміцненням долара і занепокоєнням ринку після останніх санкцій, а не результатом фундаментальних факторів.
Він прогнозує, що найближчим часом курс стабілізується, стверджуючи, що 82% російського експорту та 78% імпорту оплачується в рублях і «дружніх» валютах незахідних країн.
21 листопада Міністерство фінансів США ввело санкції проти більше ніж 50 російських банків, включаючи «Газпромбанк», понад 40 реєстраторів цінних паперів та 15 чиновників із сфери фінансів.
Після цього банки ряду країн, зокрема Об'єднаних Арабських Еміратів, Угорщини, Німеччини, Туреччини та Катару, перестали обслуговувати картки платіжної системи UnionPay, випущені російським «Газпромбанком».
А європейські країни, які все ще купують російський газ, почали поспішно шукати спосіб оплати за нього, щоб не порушувати санкції США, писав Bloomberg.