Про це пише Financial Times, посилаючись на джерела серед українських та європейських чиновників.
Отже, мова йде про четвертий і п’ятий пункти Плану перемоги — доступ західних партнерів до природних ресурсів України та заміну частини американських військ, розташованих в Європі, українськими військами після війни.
Співрозмовники видання, які брали участь у розробці плану Зеленського, заявили, що ці два пункти були орієнтовані саме на Трампа. Під час його зустрічі з Зеленським він виявив до них «зацікавленість».
Як пише FT, лідери бізнесу в Україні також обговорюють з українським урядом можливість надання Трампу повноважень «інвестиційного скринінгу» — це дозволить йому обирати, хто може вести бізнес в Україні.
Людина, яка брала участь у розробці цієї ідеї, описала її як ABC — Anybody But China («Хто завгодно, тільки не Китай»). За його словами, українські індустрії, які залежать від китайських технологій і матеріалів, зокрема телекомунікації, могли б замінити їх на американських постачальників та залучити більше західних інвестицій.
Ця ідея знаходиться на ранніх стадіях розвитку, але деякі бізнес-лідери, близькі до Офісу президента України, вважають, що вона може зіграти на руку Трампу.
Президент Володимир Зеленський 17 жовтня представив План перемоги у Верховній Раді. Він складається з п’яти пунктів і трьох таємних додатків.
За його словами, якщо план вдасться реалізувати, то війну можна буде завершити не пізніше 2025 року. Він стверджує, що план допоможе «змусити» росію взяти участь у другому Саміті миру і бути готовою закінчити війну: «І це не заморожування. І це не торгівля територіями чи суверенітетом України».
Документ містить п’ять пунктів: перший — геополітичний, який полягає в негайному запрошенні України до НАТО; наступні два — військові; четвертий — економічний і п’ятий — про безпеку. Перші чотири призначені на час війни, щоб її завершити, а п’ятий — на післявоєнний період.
Зеленський вже представив деталі плану в США та Європі.