a3f.in.ua

«Талібан» після перемоги Трампа сподівається на «нову етап у відносинах» із США.

«Талібан» після перемоги Трампа сподівається на «нову етап у відносинах» із США.
Представители «Талибана» празднуют третью годовщину вывода западных войск из Афганистана, 14 августа 2024 года

Про це пише CNN з посиланням на спікера міністерства закордонних справ «Талібану» Абдула Кахара Балхи.

У Кабулі «висловили надію», що нова адміністрація США «застосує прагматичний підхід», щоб «обидві нації змогли відкрити нову главу відносин, заснованих на взаємодії».

Балхи додав, що Угода в Досі, підписана в 2020 році між «Талібаном» і США під час першої адміністрації Трампа, поклала край тому, що він назвав «двадцятирічною окупацією» Афганістану з боку США.

Прес-секретар МЗС «Талібану» також закликав Трампа взяти на себе «конструктивну роль у припиненні поточних конфліктів» на Близькому Сході.

Що сталося в Афганістані?

В серпні 2021 року рух «Талібан» захопив владу в Афганістані. Президент Ашраф Гані втік з країни в Об'єднані Арабські Емірати, щоб уникнути кровопролиття.

США та інші країни НАТО вивели з Афганістану своїх військовослужбовців. Президент США Джо Байден пояснив, що «не може знайти виправдання для подальшої американської присутності в центрі громадянського конфлікту в іншій країні». Війська західної коаліції перебували в Афганістані з 2001 року. Військова операція розпочалася після терактів 11 вересня 2001 року в США.

Україна евакуювала з Афганістану понад сімсот осіб на семи евакуаційних рейсах, включаючи громадян інших країн.

Таліби обіцяли не вводити сувору систему шаріату за середньовічним зразком. Однак все ж затвердили закони, забороняючі жінкам говорити і показувати обличчя в громадських місцях, щоб «боротися з пороками та просувати добродетелі».

Крім того, Талібан наказав закрити всі перукарні та салони краси для жінок і заборонив продаж протизаплідних засобів.