Про це повідомив кореспондент hromadske із залу суду.
Прокурор зазначив, що правоохоронці не встигнуть переглянути матеріали досудового розслідування до 9 грудня, як визначив Печерський суд в жовтні. Тому він вимагав продовжити запобіжний захід військовослужбовцю до 9 лютого.
Водночас захист Гнездилова виступив проти клопотання сторони обвинувачення. Як пояснила адвокат Анастасія Бурковська, сторона захисту визнає, що Гнездилов самовільно залишив частину, але не погоджується з тим, що він вчинив дезертирство, яке йому інкримінує прокуратура.
«Сергій публічно говорив, що готовий повернутися на службу, тому, на нашу думку, це не дезертирство. Його СОЧ – це маніфест, щоб влада почула військовослужбовців про необхідність демобілізації», – додала адвокат. Вона вважає, що підозра безпідставна.
Бурковська підкреслила, що серед бажаючих взяти на поруки Гнездилова є журналісти, військовослужбовці, громадські діячі. Зокрема, режисер фільму «Видіння метелика» Максим Наконечний та журналістка-розслідувач Ярослава Вольвач. Всього було більше 10 осіб, які хотіли стати поручителями, але суд відхилив їх клопотання.
Ще один адвокат заперечив, що підозрюваний переховувався після виходу в СОЧ. І додав, що розслідування вже завершено, тому його підзахисний не зможе знищити або спотворити докази.
Сам Гнездилов сказав, що 5 років пробув на службі, а «потім вирішив запитати, скільки ще».
В вересні Сергій Гнездилов оголосив, що самовільно залишив частину, щоб привернути увагу до відсутності встановлених термінів служби в армії та тому, що за Конституцією громадяни України зобов'язані захищати державу.
На думку Сергія, зараз державна політика в питанні демобілізації відсутня: «Складається враження, що це війна тільки тих, хто колись на неї прийшов».
Сергій переконаний, що питання відпочинку піхоти та встановлення чітких термінів служби на фронті – «питання національної безпеки». Гнездилов говорить, що своїм вчинком хоче донести до влади і суспільства «необхідність розмови» та вирішення цієї проблеми.
Після цього інциденту у 56 бригаді розпочали службове розслідування, а правоохоронці відкрили кримінальне провадження за ст. 408 Кримінального кодексу України – дезертирство. В умовах воєнного стану за це передбачено покарання у вигляді ув'язнення строком від 5 до 12 років.
Нагадаємо, Сергій Гнездилов пішов добровольцем до лав Збройних сил України за контрактом у 2019 році, брав участь у боях на сході України. Після оголошення про СОЧ військовий розповів, що в його підрозділі фактично немає людей: «У підпорядкуванні мого командира я і ще двоє людей. Немає людей, закінчилися. Коли була останній раз ротація 56 бригади? Ніхто не знає відповіді, тому що її не було».
Гнездилов також є громадським активістом, засновником фестивалю «виділкаfest», а також був ведучим «++ подкаста» на hromadske.