a3f.in.ua

Росія відправила Північній Кореї понад мільйон барелів нафти в обмін на військову допомогу, повідомляє BBC.

Про це пише російська служба BBC, посилаючись на дані дослідницького центру Open Source Centre.

Так, за останні 8 місяців фахівці зафіксували 43 рейси північнокорейських танкерів між портами в КНДР та росії на Далекому Сході. Перший такий рейс відбувся 7 березня цього року, а востаннє Пхеньян транспортував до себе російську нафту 5 листопада.

BBC зазначає, що через санкції Північній Кореї заборонено купувати більше 500 тисяч барелів нафти на рік, а мільйон барелів, про які згадують британські дослідники, не є великим обсягом для росії, оскільки щоденно вона видобуває в десять разів більше нафти. КНДР потребує нафти, зокрема, для розвитку своєї ядерної програми.

Військове співробітництво між росією та КНДР

Ще в січні 2024 року з’явилися перші докази того, що Північна Корея передає росії своє озброєння. Так, експертиза підтвердила, що на початку січня росіяни завдали удару по Харкову саме північнокорейською ракетою.

Станом на кінець лютого слідчі зафіксували, що російські війська випустили по Україні більше 20 північнокорейських засобів ураження. В результаті ворожих атак загинули щонайменше 24 особи, ще понад сто цивільних отримали важкі поранення.

Крім того, за даними української розвідки, Північна Корея вже відправила в росію півтора мільйона артилерійських боєприпасів 1970-1980-х років.

А в червні рф та КНДР підписали угоду про всеосяжне стратегічне партнерство. Вона передбачає взаємну військову допомогу у разі агресії проти Пхеньяна або москви.

Зараз Пхеньян направив близько 12 тисяч своїх солдатів на війну проти України. А видання Financial Times, посилаючись на дані української розвідки, повідомляло, що Північна Корея відправила в росію щонайменше 50 своїх самохідних артилерійських установок (САУ) та 20 модернізованих реактивних систем залпового вогню.

Йдеться про 170-мм САУ М-1989 Koksan, ешелон яких раніше був помічений у Красноярську в росії. Також росіяни могли отримати від Північної Кореї реактивні системи залпового вогню — ймовірно, М-1991, які є аналогом радянської машини «Ураган».