Про це Міністерство освіти і науки України повідомило в ексклюзивному коментарі редакції Новини.LIVE у відповідь на офіційний запит.
Багато українців у соціальних мережах скаржилися, що не отримали обіцяне доплату за перший місяць 2025 року. У МОН уточнили, що виплати відбулися в більшості громад, але не обійшлося без затримок. Адже січень — це початок нового бюджетного періоду, який завжди пов'язаний з рядом підготовчих процедур.
Йдеться про проведення засідань та прийняття відповідних рішень місцевими радами, здійснення певних організаційних заходів органами Державної казначейської служби тощо. У будь-якому випадку, хоч з затримкою, але всі педагогічні працівники отримають надбавку до посадового окладу в розмірі 1 000 грн.
Слід зазначити, що ця сума враховує податки та збори, які українці сплачують з офіційних доходів. Тобто початковий розмір за місяць становить 1 300 грн, але "на руки" видають менше.
"На виплату зазначеної доплати в Державному бюджеті України на 2025 рік передбачена окрема субвенція в обсязі майже 12 млрд гривень. Уряд 27.12.2024 розподілив частину субвенції на січень-червень 2025 в обсязі 4,6 млрд грн між бюджетами територіальних громад відповідно до оперативних даних обласних адміністрацій щодо кількості педагогів (ставок) у школах", — уточнили в МОН у коментарі сайту Новини.LIVE.
Як відомо, гроші субвенції розподілили на майже 500 тисяч ставок педагогічних працівників. Ще 7,4 млрд гривень розподілять окремим рішенням уряду на кількість вчителів у наступному навчальному році (з вересня 2025, коли розмір доплати збільшиться до 2 000 грн).
У МОН запевнили, що питання виплати знаходиться на постійному контролі, тому не варто хвилюватися за реалізацію нововведення.
Нагадаємо, зарплати українських вчителів залежать від багатьох показників. Зокрема, посадового окладу, який визначається тарифним розрядом, обов'язкових надбавок, премій тощо. В середньому педагоги отримують 13 000 грн щомісяця.
Також ми писали, що набрав чинності закон "Про дошкільну освіту", який передбачив багато нововведень для вчителів. Наприклад, відтепер встановлена однакова тривалість щорічної оплачуваної відпустки для всіх працівників ЗДО — 56 календарних днів.