a3f.in.ua

Москва почує непросте питання. Про що говоритимуть на майбутніх переговорах між США та Росією?

Москва почує непросте питання. Про що говоритимуть на майбутніх переговорах між США та Росією?

Найближчою темою переговорів між США та Росією стане те, на що готовий піти Кремль для завершення війни в Україні. Президент Дональд Трамп серйозно налаштований покласти край цій війні.

Про це заявив державний секретар Марк Рубіо в інтерв'ю Breitbart News. Він також прокоментував американську резолюцію в ООН, де РФ не називають агресором.

За його словами, США мають намір посадити за стіл переговорів Росію та Україну і знайти відповідь на питання: "Чи зацікавлені ви в припиненні цього конфлікту, чи ні?" Поки більшість навіть не може уявити, які відповіді прозвучать.

"Якщо ви поговорите з кимось в Європі, вони скажуть вам, що Путін не зацікавлений у припиненні війни. Вони сказали, що будуть, за відповідних умов. Ми не обговорювали, які це умови. Відповідно, наступним кроком є знову зустрітися з ними в якийсь момент, з потрібною групою людей у кімнаті, щоб почати визначати, що потрібно для Росії, щоб зупинити війну", — говорить Рубіо.

Державний секретар зазначає, що це ж питання буде поставлено і Україні, адже у війні беруть участь обидві сторони. Трамп розуміє, що цей процес може затягнутися, і не хоче цього, тому сам ініціює шлях до миру. За словами Рубіо, стратегія Трампа може спрацювати, але завершення війни повинні хотіти і Росія, і Україна.

Він підкреслив, що резонансна резолюція США в ООН – один з кроків до миру. Цей документ не називає РФ агресором і фактично згладжує кути, щоб Росія не наклала на нього вето. Таким чином, Штати намагаються налагодити відносини з Москвою. Більше того, ООН повинна пам'ятати, що одна з її місій — забезпечення миру, а не прийняття сторони однієї з країн.

"Президент Трамп хоче покласти кінець цій війні. Він вважає, що багато людей загинуло, і хоче цьому покласти край. Відверто кажучи, ми не вважали за доцільне мати щось в ООН, що є антагоністичним до будь-якої сторони. Ми намагаємося залучити цих хлопців до столу. На жаль, Україна не погодилася, і вона хоче рухатися далі своїм шляхом. Тоді ми звернулися до Ради Безпеки з нашим компромісом, який, на мою думку, є дуже чесною формулюванням і в основному говорить, що "війна — це жахлива річ"", — пояснив Рубіо.

Раніше "Телеграф" розповідав, що Трамп відповів, чи вважає він главу РФ Володимира Путіна диктатором.