Про це повідомляє CNN з посиланням на старшого помічника Харріс.
За словами помічника кандидатки, вона привітала опонента з перемогою та «обговорила важливість» мирної передачі влади і необхідність «бути президентом для всіх американців».
Додано о 22:28. Представники Дональда Трампа підтвердили його розмову з Харріс, повідомляє CBS News.
Вони зазначають, що Трамп відзначив «силу, професіоналізм і наполегливість» опонентки протягом усієї виборчої кампанії. Також додають, що обидва лідери погодилися з «важливістю об'єднання країни».
Очікується, що Харріс виступить з промовою о 16:00 за Вашингтоном, коли в Києві буде 23:00, у своїй альма-матер — Говардському університеті. Це буде її перше публічне виступ після виборів.
Тим часом Трамп зміг здобути перемогу ще в одному «коливному» штаті — Мічигані, додавши собі 15 голосів виборців. Необхідні 270 голосів республіканець отримав, перемігши у Вісконсині.
На даний момент Трамп має 292 голоси виборців. Підрахунок триває в Неваді, Аризоні, Алясці та Мені. Попередньо, політик перемагає в перших трьох штатах, а Харріс може забрати собі Мейн.
Перемога в Мічигані та Пенсильванії дозволила Трампу зламати «блакитну стіну» — це штати, які колись були орієнтовані на демократів, але всі вони підтримали Трампа в 2016 році, а потім знову проголосували за демократа Джо Байдена в 2020 році.
Трамп оголосив про свою перемогу перед прихильниками вранці 6 листопада. Його вже привітали деякі світові лідери, зокрема президенти Франції та України, а також прем'єр-міністри Великобританії, Ізраїлю, Угорщини та генеральний секретар НАТО Марк Рютте.
Медіа пишуть, що лідер росії володимир путін привітав Дональда Трампа таємно. Водночас у МЗС рф публічно заявили, що будуть працювати з новою американською адміністрацією, «жорстко відстоюючи національні інтереси».
За прогнозами, республіканці також досягнуть успіху на виборах до Сенату — верхньої палати Конгресу, а ще мають шанс зберегти контроль над нижньою — Палатою представників.
Про основні події цих виборів читайте в нашій текстовій трансляції.