Про це прес-секретар Державного департаменту США Меттью Міллер сказав на брифінгу.
Так він відповів на запитання, чи сприяла б адміністрація чинного президента Джо Байдена переговорам на фоні заяв новообраного президента Дональда Трампа про завершення війни в Україні за 24 години.
Міллер зазначив, що давня політика адміністрації Байдена передбачає, що рішення про початок переговорів ухвалює український президент. Це не те, до чого США «чи будь-яка інша країна повинні його підштовхувати».
«Якщо президент Зеленський вирішить, що хоче почати переговори, звичайно, ми це підтримуємо. […] І ми підтримаємо його в будь-якому процесі, щоб спробувати забезпечити справедливий і міцний мир, але це, в кінцевому рахунку, його рішення, а не наше», — сказав представник Держдепу.
Проте, на його думку, російський лідер Володимир Путін продовжує робити заяви, які не свідчать про його готовність припинити захоплення українських територій. В свою чергу, він запропонує переговори, де «отримає все, чого хоче, а Україна не отримає нічого». Тому, за його словами, Зеленський не був би зацікавлений у таких переговорах.
Від російського лідера та його представників неодноразово звучали заяви, в яких Росію зображають готовою до переговорів для врегулювання війни в Україні, які не відбуваються, бо цього нібито не хоче Київ.
Насправді Путін вимагає відмови Києва від вступу в НАТО та визнання на міжнародному рівні Донецької, Луганської, Запорізької, Херсонської областей і Криму російськими територіями.
В американському Інституті вивчення війни (ISW) зазначили, що прийняття умов російського лідера дозволило б зрозуміти, що територіальна цілісність України є предметом обговорення. А цей прецедент дав би Кремлю можливість просувати подальші територіальні поступки від України і взагалі оспорювати ідею української державності.
Екс-міністр закордонних справ Дмитро Кулеба говорив, що Україна готова до переговорного процесу з Росією «на певному етапі», коли та буде готова вести їх добропорядно. Поки такої готовності з російського боку не спостерігається, зазначав Кулеба.