a3f.in.ua

Дуда має намір обговорити питання України з Трампом під час особистої зустрічі, повідомив Туск.

Дуда має намір обговорити питання України з Трампом під час особистої зустрічі, повідомив Туск.
Иллюстративная фотография. Президенты США и Польша Дональд Трамп и Анджей Дуда во время встречи в июле 2017 года

Про це заявив прем'єр-міністр Польщі Дональд Туск, цитує RMF24.

За словами Туска, Дуда, незважаючи на політичні розбіжності, запропонував йому виробити спільну позицію перед можливою зустріччю з Трампом.

«Президент Дуда попередив мене, що він, ймовірно, скоро відвідає Сполучені Штати, тому я триматиму кулаки. Ми перебуваємо в постійному контакті», — розповів Туск.

Польський прем'єр додав, що Дуда «багато інвестував у свої особисті стосунки» з Трампом, тому Польща може використати це для «американсько-польських переговорів, особливо в контексті України».

Туск також заявив, що Польща буде «інтенсивно координувати» співпрацю зі країнами, які мають «дуже схожий» погляд на геополітичну та трансатлантичну ситуацію, і щодо України зокрема.

Так, Варшаву планують відвідати президент Франції, прем'єр-міністр Великобританії та генеральний секретар НАТО.

«Все в контексті нових викликів, з якими зіткнулася наша батьківщина, увесь регіон, Європейський Союз та західне співтовариство», — пояснив прем'єр.

Коментуючи ідею миротворчої місії в Україні за участю європейських і британських військових, Туск підкреслив, що «є багато спекуляцій, але немає офіційних пропозицій».

«Я б дуже хотів (…), щоб Польща не була самотньою в жодному з цих варіантів (…). Ніхто не хоче ескалації конфлікту, я не хочу ще більше втягувати Польщу в російсько-українські відносини», — зазначив глава польського уряду.

Трамп і війна в Україні

Під час передвиборчої кампанії Дональд Трамп неодноразово стверджував, що «закінчить війну», якщо буде переобраний, не уточнюючи, що саме він планує робити. Один раз він заявляв, що зможе припинити війну за 24 години, зокрема, завдяки своїм добрим стосункам з українським президентом Володимиром Зеленським і російським лідером Володимиром Путіним.

Reuters повідомляв, що радники Трампа представили план, згідно з яким він у разі переобрання надасть Україні додаткову військову допомогу, тільки якщо Київ погодиться на переговори з Москвою. Крім того, кандидат у президенти США заявляв, що зупинить фінансову допомогу Україні.

На дебатах з Джо Байденом 28 червня він назвав «неприйнятними» вимоги Путіна щодо виведення українських військ з окупованих регіонів і відмови України від вступу в НАТО. Джеймс Ді Ванс, якого Трамп обрав своїм кандидатом у віце-президенти, висловив протилежну думку, запропонувавши заморозити бойові дії на нинішній лінії фронту та відмову України від вступу в НАТО.

Вже після обрання Трампа видання Wall Street Journal писало про ще один план, запропонований радниками Трампа. Він передбачає, що Київ пообіцяє не вступати в НАТО як мінімум 20 років, а США в обмін на це будуть продовжувати постачати Україні зброю. Росія та Україна нібито повинні погодитися на демілітаризовану зону площею понад 1200 км.

Однак порядок на цій території будуть підтримувати не американські війська і не ті міжнародні організації, які фінансує США, наприклад, ООН. Повідомлялося, що це можуть бути війська країн ЄС та Великобританії.