a3f.in.ua

Замість Блінкена — що відомо про нового державного секретаря США Рубіо.

Замість Блінкена — що відомо про нового державного секретаря США Рубіо.

Хто такий Марко Рубіо і що він думає про війну в Україні — в матеріалі Новини.LIVE.

Політична кар'єра Марко Рубіо

Марко Рубіо 53 роки, і він не нове обличчя в політиці США, як, наприклад, новопризначений віце-президент Джей Ді Вэнс. Він походить з родини кубинських емігрантів, але все своє життя провів у США. Закінчив коледж, потім університет у Флориді, отримавши ступінь бакалавра мистецтв (спеціаліст з гуманітарних наук. — Ред.), а пізніше — доктора права.

Політикою почав займатися ще в дев’яностих. Тоді його обрали до Палати представників штату Флорида, пізніше він став її спікером. У 2010 році став сенатором США, а вже в 2012-му його розглядали як потенційного кандидата в віце-президенти в команді кандидата в президенти Мітта Ромні. У тому ж році Рубіо потрапив до списку журналу Time як один із ста найвпливовіших людей світу.

У 2016 році і Рубіо, і Трамп планували стати кандидатами в президенти, тому змагалися та сперечалися між собою. Марко Рубіо заявляв, що у Трампа "маленькі руки", а той, у свою чергу, називав суперника "маленьким Марко".

Пост державного секретаря Рубіо отримав з одноголосною підтримкою і став першим латиноамериканцем на цій посаді. Це означає, що він третя особа в виконавчій владі США після президента та віце-президента. В інших країнах цю посаду можна порівняти з міністром закордонних справ.

"Він буде сильним захисником нашої нації, справжнім другом для наших союзників і безстрашним воїном, який ніколи не відступить перед нашими противниками", — так в соцмережах Трамп пояснив, чому саме Рубіо має зайняти цю посаду.

Позиція державного секретаря США щодо війни в Україні

Отримавши посаду державного секретаря США, для України це означає, що ця людина займатиметься зовнішньою політикою, отже, все, що стосується війни Росії проти України, не залишиться поза його увагою.

Ще на початку масштабної війни Рубіо назвав Путіна вбивцею.

Але риторика змінилася з часом, і тепер він вважає, що потрібні переговори. В інтерв'ю NBC у вересні 2024 року Рубіо підкреслив: "Я не на стороні Росії, але, на жаль, реальність така, що війна в Україні завершиться шляхом переговорів."

У Сенаті він заявив, що офіційна позиція США щодо війни в Україні має бути такою — війна повинна закінчитися.

Додамо, що Трамп у перші дні на посту ухвалив ряд радикальних рішень, одним з яких — припинити зовнішню допомогу. Але згодом президент США відкликав свій наказ про замороження федеральних програм допомоги. Марко Рубіо, у свою чергу, пом'якшив замороження іноземної допомоги.

Про особисте життя політика відомо небагато. Він одружений і має четверо дітей.

Його дружина Дженет Дусдебес — колишня чирлідерка команди "Майамі Долфінс". Вони проживають у Західному Майамі.

Як ми писали раніше, адміністрація нового президента Сполучених Штатів Америки Дональда Трампа відновила деякі програми міжнародної допомоги. Саме державний секретар США Марко Рубіо погодився на продовження виділення коштів на гуманітарні програми.

Нагадаємо, Новини.LIVE писали, що відомо про нового віце-президента США Джей Ді Вэнса і при чому Ірак у його біографії.