a3f.in.ua

В Україну вперше прибула нова глава ОБСЄ — основні заяви.

В Україну вперше прибула нова глава ОБСЄ — основні заяви.

Новини.LIVE надає основні заяви міністрів.

Читайте також:

З 1 січня річне головування в ОБСЄ перейшло до Фінляндії, тому міністр закордонних справ цієї країни став її головою. І Україна стала першою країною, яку Валтонен відвідала з першим офіційним візитом в якості голови ОБСЄ.

"Фінляндія головує в ОБСЄ, і на цій посаді я хотіла відвідати саме Україну, щоб висловити рішучу підтримку", — уточнила Валтонен.

Андрій Сибіга нагадав, що ОБСЄ була присутня на Саміті миру минулого року в Швейцарії. Загалом організація повинна залишатися платформою для притягнення РФ до відповідальності. В першу чергу Україна розраховує на розширення документування російських злочинів, збереження уваги до депортації дітей, захоплення цивільних заручників, а також трьох співробітників ОБСЄ, громадян України, яких РФ досі утримує в російському полоні.

"ОБСЄ повинна дати оцінку систематичним страченням РФ українських військовополонених і порушенням цими Женевських конвенцій", — зазначив Сибіга.

Він також додав, що в новому році Україна фіксує нові елементи російської агресії. Зокрема, це удари по елементам української атомної енергетики, залучення військ Північної Кореї, використання балістичних ракет середньої дальності та поглиблення співпраці з Іраном. І такі дії дестабілізують не лише Європу, але й Близький Схід і Азію, переконаний міністр.

"Безпека в Європі неможлива без справедливого та всеосяжного миру в Україні. Але кожна дія з РФ демонструє, що Москва прагне не до миру, а лише до продовження війни. Лише єдність наших спільних дій здатна досягти миру завдяки силі", — запевнив Сибіга.

Міністр закордонних справ Фінляндії при цьому додала, що її країна потужно підтримує Україну військово, політично, економічно і буде робити це стільки, скільки буде потрібно.

"Ми стримуємо російську агресію санкціями, і тіньовий флот також підпадає під них. Це танкери, що перевозять нафтопродукти, особливо в наших регіонах. Ми перехопили кілька суден у різдвяний період і бачимо, що можемо отримати більше юридичних підстав, щоб краще захистити інфраструктуру на морі", — сказала Валтонен.

Вона також додала, що на Росію потрібно накласти жорсткі санкції, якщо розслідування доведе її провину в підриві кабелів між Естонією та Фінляндією.

Нагадаємо, поліція Фінляндії підозрює, що естонсько-фінляндський кабель електропередачі Estlink 2 та чотири телекомунікаційні кабелі (три між Естонією та Фінляндією і один між Фінляндією та Німеччиною) були пошкоджені 25 грудня танкером Eagle S. Він ходив під прапором Островів Кука, і цілком ймовірно, що є частиною тіньового флоту Росії.

Істину потрібно встановити, а винних притягти до відповідальності. Наша інфраструктура зазнала шкоди, і всі ці гібридні загрози та інші напади в останні місяці та роки показують, що ми з Україною в одній човні зі сторони держав-порушників", — підсумувала Валтонен.

Нагадаємо, у вівторок, 7 січня, Україну відвідала міністр закордонних справ Ісландії Катрин Гуннарсдоттир. Це був її перший закордонний візит з недавнього призначення на цю посаду.

Стало відомо про рівень допомоги Ісландії офіційному Києву, яку ця країна надає в рамках Угоди з безпеки, яка була підписана в минулому році і триватиме до 2028 року.

 

 

 

 

 

 

```