a3f.in.ua

Реформа МСЕК — як отримати групу інвалідності у Львівській області.

Реформа МСЕК — як отримати групу інвалідності у Львівській області.

Як отримати інвалідність на Львівщині, що для цього потрібно зробити пацієнту та який лікар має право направити документи на МСЕУ, розповіла в інтерв'ю Новини.LIVE директор департаменту охорони здоров'я Львівської ОДА Наталія Литвинська.

Читайте також:

Як отримати групу інвалідності

З 1 січня 2025 року у Львівській області стартувала реформа медико-соціальної експертизи (МСЕУ). У рамках змін затверджено перелік з 13 медичних закладів у кожному районі області та у Львові на базі Першого ТМО, де працюватимуть експертні команди, говорить Литвинська.

"Пацієнти можуть звертатися в будь-який із медзакладів, враховуючи профіль комісії та наявність вільних місць. Тобто онкологічна комісія буде на базі онкоцентру, кардіо-неврологічна комісія на базі кардіоцентру. А львівський район буде поділений між госпіталем ветеранів війни та обласною клінічною лікарнею", — говорить Литвинська.

Прозорість та цифровізація

Експертні команди формуються з лікарів, які активно ведуть медичну практику. Усі направлення створюються виключно в електронній системі, що мінімізує корупційні ризики та забезпечує прозорість процесу.

"Раніше документи на МСЕУ оформлювали сімейні лікарі, а сьогодні лікувальним лікарем виступає вузький спеціаліст і в окремих випадках сімейний лікар. Тобто на МСЕУ пацієнта може направляти вузький спеціаліст, голова ВВК та лікувальний лікар. Але в більшості випадків має направляти вузький спеціаліст. Якщо травматологія — травматолог, кардіологія — кардіолог. І так далі", — зазначає начальниця департаменту.

За словами Литвинської, лікувальний лікар (вузький спеціаліст) оформлює електронне направлення на медичну комісію. Подає документи пацієнта, які повинні бути актуальними (до 4 місяців), а їх розгляд комісією займає до 30 днів. У разі неправильного оформлення пакет документів повертається на доопрацювання протягом 5 днів.

"І далі пацієнта інформують про прийняте рішення комісії. Це може бути лист на електронну пошту або рекомендованим листом. Якщо пацієнт не згоден з рішенням, він має право його оскаржити у Науково-дослідному інституті в Дніпрі, який визначений Міністерством охорони здоров'я як експертний центр. Направити скаргу може сам пацієнт або його лікувальний лікар", — зазначає начальниця департаменту.

Нагадаємо, ми раніше писали, що прем'єр-міністр України Денис Шмигаль розповів деталі щодо реформи МСЕУ.

Ми також писали, як оскаржити рішення експертної команди.