Про це повідомляють джерела Reuters.
Джерела Reuters повідомили, що запит на додаткове фінансування був затверджений під час голосування в бюджетному комітеті парламенту, де його підтримали опозиційні консерватори з ХДС та Вільні демократи (СвДП). У той же час представники Соціал-демократичної партії Німеччини (СДПГ) утрималися.
На даний момент комітет не може самостійно приймати рішення про надання додаткової допомоги без узгодження з міністром фінансів. Однак, як зазначає Reuters, на практиці міністерство зазвичай виконує рекомендації комітету. Представники бюджетного комітету від ХДС та СДПГ заявили, що в бюджеті достатньо коштів для цього запиту.
Канцлер Німеччини Олаф Шольц, який також підтримує надання додаткової військової допомоги Україні, наполягає, що вона може фінансуватися лише за умови виключення "боргового гальма" — фінансового механізму, що обмежує можливість уряду здійснювати додаткові запозичення. Через це в Німеччині вже виникло політичне напруження.
Раніше, в 2024 році, Німеччина виділила Україні 8 мільярдів євро військової допомоги. Однак у 2025 році ця сума скорочена до 4 мільярдів євро, оскільки німецький уряд сподівається, що Україна зможе покрити частину своїх потреб завдяки кредиту в 50 мільярдів доларів, затвердженому країнами Великої сімки (G7). Остаточне рішення про виділення додаткових коштів поки залишається за Міністерством фінансів Німеччини.
Нагадаємо, нещодавно Олаф Шольц виступив з заявою до НАТО про необхідність збільшити витрати на оборону і згадав про Україну.
Тим часом в адміністрації Дональда Трампа пояснили, чому в США призупинили надання зовнішньої допомоги.