a3f.in.ua

Зеленський пропонує Кім Чен Ину забрати його військових, якщо Північна Корея допоможе в обміні українських солдатів.

Зеленський пропонує Кім Чен Ину забрати його військових, якщо Північна Корея допоможе в обміні українських солдатів.
Один из пленных бойцов КНДР

Про це заявив президент Володимир Зеленський.

Він переконаний, що українським військовим вдасться захопити в полон ще більше північнокорейських солдатів, і це «питання часу».

«Україна готова передавати Кім Чен Ину його людей, якщо він може організувати їх обмін на наших воїнів, які перебувають у полоні в росії», — заявив президент.

Зеленський додав, що для тих солдатів з Північної Кореї, які не захочуть повертатися, можуть бути «деякі інші шляхи». Зокрема, ті, хто висловить бажання наближати мир через поширення правди про цю війну корейською, отримають таку можливість.

Перші солдати КНДР у полоні

11 січня стало відомо, що українські бійці взяли в полон перших двох військових з Північної Кореї в Курській області росії. Вони отримали поранення, але вижили. Їх доставили до Києва, де з ними спілкуються слідчі СБУ.

Полонені не говорять українською, англійською або російською мовами, тому спілкування з ними відбувається через перекладачів корейської у взаємодії з розвідкою Південної Кореї. Вони обидва сказали, що їхали на навчання, а не на війну проти України.