Про це він сказав в інтерв'ю американському телеканалу Fox News.
За словами Зеленського, під час їхньої зустрічі Шольц розповів йому, що планує зателефонувати путіну. Однак український президент вважає, що така розмова була б корисною, якби були зрозумілі її результати: «Що отримав канцлер від цього дзвінка? Нічого. Нічого нового».
Він додає, що політична ізоляція російського лідера також чинить тиск на нього.
«Ми воюємо не тільки зброєю, але й дипломатією. Дипломатія дуже важлива. І тільки дипломатія може покласти край цій війні», — каже Зеленський.
Незважаючи на те, що американські та європейські розвідки взаємодіють з російською стороною навіть під час війни в Україні, це, за словами президента, не суперечить їхній політиці політичної ізоляції в Києві.
«Ви повинні не визнавати путіна президентом, тому що він вбивця. Інакше ви зруйнуєте цю політичну ізоляцію», — додав він.
На фоні повідомлень у ЗМІ, що новообраний президент США Дональд Трамп поговорив з владимиром путіним про війну в Україні (хоча кремль це заперечував), канцлер Німеччини Олаф Шольц заявив, що хотів би сам відновити переговори з главою рф.
15 листопада Шольц і путін провели телефонну розмову — першу майже за два роки. У уряді Німеччини за підсумками розмови повідомили, що Шольц засудив війну росії проти України і закликав путіна вивести війська.
Телефонну розмову німецького канцлера з главою рф розкритикували політики з різних країн та в самій Німеччині.
Так, президент Володимир Зеленський заявив, що цей дзвінок є відкриттям «ящика Пандори». А прем'єр-міністр Польщі Дональд Туск підкреслив, що путина не зупинити дзвінками, додавши, що наступні тижні будуть вирішальними.
Водночас прем'єр-міністр Канади Джастін Трюдо підтримав розмову Шольца з путіним. На думку канадського політика, війна в Україні може закінчитися вже найближчими місяцями.
Сам Шольц вважає, що його телефонна розмова з главою росії була правильним кроком. Хоча й визнав, що у поглядах путіна на війну мало що змінилося.