Про це пише Washington Post з посиланням на офіційних осіб, що беруть участь в обговореннях щодо відправки військ.
За їхніми словами, робоча концепція полягає в тому, що група європейських країн збереться своїми силами, які підтримуватимуть режим припинення вогню або діяти як стримуючий фактор проти будь-яких майбутніх нападів росії.
Такі сили не будуть об'єднуватися під прапором НАТО, оскільки для цього необхідний консенсус серед членів Альянсу, і таку ідею росія сприйняла як неможливу.
Згідно з даними WP, така ідея викликала інтерес, зокрема з боку Великобританії, балтійських країн та країн Північної Європи. Однак поки неясно, які саме країни візьмуть на себе зобов’язання відправити війська, в якій кількості та яким буде їхній мандат.
Видання посилається на аналітиків та офіційних осіб, які говорять, що для створення таких сил потрібно буде зібрати десятки тисяч військових. І хоча американські війська не увійдуть до складу, вирішальне значення може мати політична та матеріально-технічна підтримка від США.
Крім того, ключове питання, яке обговорюють в Європі, — що станеться, якщо росія атакує розгорнуті європейські сили. Чиновник, що брав участь в обговореннях, говорить, що «є багато думок, але ще немає рішень».
Співрозмовники WP зазначають, що подібні переговори досі знаходяться на ранній стадії, адже мир в Україні залишається далеким перспективою.
Президент Франції Емманюель Макрон у лютому на зібраній ним зустрічі країн-партнерів Києва в Парижі обговорював відправку своїх військ в Україну. Проте він зазначив, що поки держави не досягли консенсусу з цього питання.
Нещодавно французьке видання Le Monde написало, що окремі європейські лідери знову повернулися до дискусії про можливу відправку західних військ в Україну через потенційний відмову Дональда Трампа надавати допомогу Києву.
Тим часом американські ЗМІ поширювали план врегулювання війни в Україні, нібито запропонований радниками Дональда Трампа.
Він, зокрема, передбачає створення демілітаризованої зони на замороженій лінії фронту між росією та Україною, а безпеку там гарантуватимуть війська європейських країн.
Раніше про готовність відправити миротворців говорили в Італії та Німеччині, тим часом у Польщі заявили, що не планують відправляти свої війська.
А в Нідерландах припустили варіант, що миротворчу місію ЄС можна відправити в Україну без одностайного рішення всіх країн блоку.