Про це сказав спікер МЗС Георгій Тихий під час брифінгу.
Щодо тих сум, які не встигли використати з програм колишнього президента Джо Байдена, спікер закликав дочекатися, «як відбуватиметься контакт між українською та американською сторонами».
Водночас він запевнив, що «можна вирішити всі питання» і що підтримка України — це стратегічна мета для США.
Тим часом «Голос Америки» з посиланням на Міністерство оборони США пише, що допомога Україні в сфері безпеки не підпадає під обмеження указу Трампа про іноземну допомогу. Він, за його словами, стосується лише програм розвитку, а не військової підтримки.
Крім того, цей указ не впливає на постачання зброї зі складів США за програмою PDA, які оголосив Джо Байден і які не були витрачені або лише заплановані.
Нагадаємо, Presidential Drawdown Authority — президентське розпорядження про скорочення коштів, що дозволяє президенту США передавати оборонні товари та послуги з запасів США у відповідь на надзвичайні ситуації. З загального пакету допомоги Україні на 60 млрд доларів PDA охоплювало 7,8 мільярда доларів.
Раніше в Центрі протидії дезінформації при СНБО України також зазначали, що указ Трампа не стосується допомоги Україні. А в Defence Express пояснювали, що конкретно на військову допомогу для України указ Трампа не впливає, але може торкнутися якихось інших видів допомоги — зокрема, допомоги через USAID для відновлення пошкодженої інфраструктури.
Ще під час передвиборної гонки діючий президент США говорив, що зупинить фінансову допомогу Україні, назвавши українського президента Володимира Зеленського «найкращим продавцем серед усіх політиків, які коли-небудь жили».
Вже після переобрання він припускав, що під час його президентства Україна, ймовірно, не буде отримувати таку ж кількість допомоги, як від попередньої адміністрації.