a3f.in.ua

США можуть вийти з спеціального трибуналу для покарання рф за військові злочини, повідомляє Telegraph.

США можуть вийти з спеціального трибуналу для покарання рф за військові злочини, повідомляє Telegraph.

Про це пише Telegraph.

Так, раніше США відмовилися назвати росію «агресором» під час зустрічі «основної групи» країн, які готують трибунал для російських військових злочинців, як це було в Нюрнберзі після Другої світової війни.

Крім цього, адміністрація президента США Дональда Трампа також відмовилася підписати заплановану заяву країн G7 до третьої річниці початку повномасштабного вторгнення росії в Україну, в якій Росію називають «агресором».

Telegraph також зазначає, що США можуть вийти з спеціального трибуналу по росії, у створенні якого беруть участь 40 держав.

Як зазначає видання, втрата підтримки трибуналу з боку Вашингтона стане серйозним ударом по міжнародній репутації та авторитету проекту.

Спеціальний трибунал для покарання росії

В Офісі президента ще у вересні 2022 року повідомили, що Україна пропонує країнам «Великої сімки» та іншим державам-партнерам підтримати ініціативу зі створення спеціального міжнародного трибуналу для покарання росії за злочин агресії проти України.

В Міністерстві закордонних справ України пояснювали, що у міжнародного кримінального правосуддя достатньо інструментів для розслідування військових злочинів, злочинів проти людяності та злочинів геноциду. Але існуючі інститути стикаються з «об’єктивними правовими перешкодами» в розслідуванні злочину агресії проти України. Саме тому необхідно створення спеціального трибуналу, який буде здатний притягти до відповідальності керівництво рф саме за цей злочин.

16 січня 2024 року в Європарламент надійшло пропозицію про введення спецтрибуналу для росії. Відтоді свою підтримку висловили ряд країн та чиновників ЄС. Нідерланди заявили, що готові прийняти трибунал над росією у себе.

В серпні 2023 року заступник голови Офісу президента Андрій Смірнов на фоні цього заявив, що Україна не погодиться на жоден гібридний формат трибуналу, де розглядається його створення як частини української судової системи, і додав, що обговорення щодо трибуналу ще тривають.