a3f.in.ua

Інвалідність мають 523 прокурори. Більшість з них отримала її до початку повномасштабної війни.

Про це повідомляє Офіс генерального прокурора за результатами внутрішнього розслідування, яке триває та охоплює всі регіони, спецпрокуратури та центральний апарат.

Значне перевищення цього відсотка спостерігається в прокуратурах Хмельницької (29%) та Черкаської областей (27%).

Водночас в ОГП зазначають, що 386 прокурорів, або 74%, отримали первинне рішення МСЕК про встановлення інвалідності ще до 2022 року.

Двом прокурорам встановили I групу інвалідності, 328 — II групу та 193 — III групу. Чоловіків серед прокурорів з інвалідністю 348, або 67%.

Право на виплати мають прокурори з інвалідністю I або II групи. Розмір пенсії по інвалідності дорівнює розміру пенсії за вислугу років за наявності відповідного 10-річного стажу.

229 прокурорів (приблизно 70%) з тих, хто має I та II групи інвалідності, отримували пенсію на цих підставах.

В ОГП запевнили, що спільно з Державним бюро розслідувань та Службою безпеки України працюють над викоріненням корупції в МСЕК та органах прокуратури.

В жовтні генеральний прокурор зобов'язав прокурорів інформувати кадрові підрозділи про встановлення їм інвалідності.

А 11 листопада в кількох обласних прокуратурах, лікарнях та МСЕК провели обшуки. Раніше там зафіксували видачу довідок за ознаками фальсифікацій.

Скандали з МСЕК

4 жовтня правоохоронці викрили керівницю медико-соціальної експертної комісії (МСЕК) у Хмельницькій області Тетяну Крупу, а також її сина Олександра Крупу — голову обласного Пенсійного фонду — на незаконному збагаченні на мільйони доларів.

В подальшому «Цензор.НЕТ» повідомив, що правоохоронні органи Хмельницької області знали про масштабну корупційну схему Крупи, адже були її спільниками. Десятки прокурорів, включаючи обласного прокурора, змогли оформити інвалідність.

На фоні цього скандалу правоохоронці взялися за перевірку чиновників Хмельницької області та працівників МСЕК. Міністерство охорони здоров'я провело перевірки та скасувало висновки Хмельницької МСЕК про встановлення інвалідності 74 військовозобов'язаним. А президент Володимир Зеленський схвалив рішення СНБО, які мають відновити справедливість.

Так, генеральний прокурор України Андрій Костін подав у відставку. МСЕК у чинному вигляді обіцяють ліквідувати вже в поточному році. В уряді представлять рішення щодо цифровізації проходження всіх етапів МСЕК.

Пенсійний фонд разом з ГБР, Нацполіцією та СБУ повинні провести швидкий аудит усіх пенсійних виплат по інвалідності прокурорам та іншим посадовим особам державних органів.

Також президент доручив НАПК розробити законопроекти, які визначали б голову та членів МСЕК суб'єктами кримінальної відповідальності за незаконне збагачення та відповідачами у справах про визнання активів необґрунтованими.