Про це він сказав під час підведення підсумків 25-го «Рамштайну».
На запитання журналістки, чи продовжить адміністрація Дональда Трампа зустрічі з підтримки України в форматі «Рамштайн», Остін зазначив, що не хоче спекулювати на цю тему.
«Майбутня адміністрація повинна сама прийняти рішення. Ми хочемо впевнитися, що зробили все можливе, щоб підтримка тривала, щоб [Україна] мала варіанти рухатися в усіх напрямках», — пояснив міністр.
Водночас Остін підкреслив, що неодноразово «слышал от своих коллег», що вони вважають «Рамштайн» важливим і вірять, що цей формат спрацював.
«Звісно, це не єдиний формат, який може спрацювати, але вони вважають, що він важливий», — додав глава Пентагону.
У квітні 2024 року видання Politico писало, що Сполучені Штати та інші західні країни обговорюють переведення «Рамштайну» під егідою НАТО. Тоді такий варіант розглядали в разі перемоги на президентських виборах у США Дональда Трампа.
Так називають Контактну групу з оборони України, яка була створена для того, щоб оцінювати оборонні потреби України та надавати допомогу. Перша зустріч Контактної групи відбулася 26 квітня 2022 року на авіабазі ВПС США «Рамштайн» у Німеччині за участю 40 країн.
Наразі до Контактної групи «Рамштайн» входять близько 50 країн, які надають військову допомогу Україні.
9 січня відбулася вже 25-та зустріч. Міністр оборони України Рустем Умеров зазначав, що під час засідання планується затвердити «дорожні карти» щодо стратегічних цілей і ключових потреб у військовій допомозі, принаймні, до кінця 2027 року.
Тим часом президент Володимир Зеленський закликав партнерів терміново передати системи протиповітряної оборони після останньої смертельної авіаатаки росії на Запоріжжі.
На засіданні «Рамштайну» глава держави також підтримав ідею розміщення в Україні військових з країн-партнерів. Президент запевнив партнерів, що намагається завершити російсько-українську війну «з гідністю».