a3f.in.ua

Генштаб перевіряє процес формування 156 бригади. Військові виявили кілька недоліків.

Генштаб перевіряє процес формування 156 бригади. Військові виявили кілька недоліків.

Про це говориться у повідомленні Генштабу.

Групу очолює заступник головнокомандувача полковник Олег Апостол. В Генштабі зазначають, що мета роботи цієї групи — перевірка ходу формування бригади та надання допомоги в організації та підготовці до бойових дій.

Наразі бригада завершила доукомплектування особовим складом і розпочала базову загальновійськову підготовку за оновленою програмою. Також триває відбір персоналу на професійну підготовку та постачання необхідної зброї та техніки.

Водночас під час перевірки було виявлено ряд недоліків. Як зазначили в Генштабі, для їх усунення командуванню Сухопутних військ поставлено завдання:

  • замінити частину керівного складу бригади та призначити командира з бойовим і практичним досвідом на посаду командира;
  • перевести до частини офіцерів і сержантів, які раніше брали участь у бойових діях;
  • підвищити якість практичних занять з урахуванням досвіду ведення бойових дій;
  • підвищити інтенсивність і якість підготовки пілотів дронів та операторів РЕБ, а також вирішити ряд інших питань.

В Генштабі зазначили, що командування врахувало помилки при формуванні 155 бригади імені Анни Київської та робить все можливе, щоб уникнути подібного в майбутньому.

«Командування ЗСУ оперативно реагує на проблеми військових частин і надає всебічну допомогу для підвищення їх бойової спроможності та покращення мотивації військовослужбовців», — підкреслили в Генштабі.

Що сталося в 155 бригаді?

Нещодавно журналіст Юрій Бутусов заявив, що 1700 військовослужбовців з 155 окремої механізованої бригади імені Анни Київської самовільно залишили службу ще до того, як підрозділ здійснив перший постріл.

Журналіст описує формування бригади як «безлад у всіх компонентах». За його словами, з березня, коли розпочалося формування бригади, у СОЧ щомісяця надходила певна кількість бійців. В жовтні, коли бригада вирушила на навчання до Франції, вже було 935 СОЧ. У самій Франції ще 50 членів бригади втекли зі служби.

В ГБР зазначили, що слідство «вивчає факти, викладені в ЗМІ», відкривши кримінальні справи за статтями про дезертирство та перевищення військовою посадовою особою влади або службових повноважень.

У Франції підтвердили дезертирство деяких українських військових під час навчань, але підкреслили, що «ця кількість залишається вкрай незначною, враховуючи кількість підготовлених людей».