a3f.in.ua

Європейці сподіваються, що США також нададуть війська для можливих миротворчих місій в Україні, повідомляє Bloomberg.

Про це пише Bloomberg з посиланням на джерела.

Союзники в цілому погоджуються з президентом України Володимиром Зеленським, що США повинні забезпечити війська для будь-яких майбутніх миротворчих сил в країні, запевняють співрозмовники видання.

В Європі говорять, що Вашингтон може підтримати цю ідею, незважаючи на початкову стриманість Трампа. Водночас там підкреслюють, що детально говорити про те, як виглядатимуть майбутні миротворчі сили в Україні, ще рано.

Наразі європейці намагаються сформувати бачення нової адміністрації, оскільки Трамп готується до взаємодії з російським лідером Володимиром Путіним.

Один з неназваних високопосадовців Європи зазначив, що якби Європа була змушена відправити війська самостійно, це могло б підірвати довіру до гарантій і створити розкол у НАТО, оскільки це означало б фактичний кінець трансатлантичного співробітництва в Альянсі.

Водночас високопосадовець західної дипломатії говорить, що команда Трампа продемонструвала готовність до того, щоб США зосередилися на гарантіях безпеки для України, які вони приватно визнають неминучими.

Однак в обмін на ці зобов'язання Вашингтон може очікувати, що Європа візьме на себе більшу частину виконання будь-якої потенційної угоди. За словами дипломата, європейці розуміють, що США очікують від них основну частину військ, а Трамп вважає війну в Україні європейською справою.

Команда Трампа також дала зрозуміти, що нова адміністрація не має наміру безпосередньо займатися відновленням України. Щось, як вони припустили, може взяти на себе приватний сектор.

Західні війська в Україні

Ще в лютому 2024 року президент Франції Еммануель Макрон на зібраній ним зустрічі країн-партнерів Києва в Парижі обговорював відправку своїх військ в Україну. Однак тоді він зазначив, що поки держави не досягли консенсусу з цього питання.

В листопаді французьке видання Le Monde написало, що окремі європейські лідери знову повернулися до дискусії про можливу відправку західних військ в Україну через потенційний відмову новообраного президента США Дональда Трампа надавати допомогу Києву.

Тим часом американські ЗМІ поширювали план врегулювання війни в Україні, який нібито запропонували радники новообраного президента США.

Він, зокрема, передбачає створення демілітаризованої зони на замороженій лінії фронту між Росією та Україною, а безпеку там буде гарантовано військами європейських країн.

Президент Володимир Зеленський заявив, що війська партнерів в Україні можуть стати одним з найкращих інструментів, щоб примусити РФ до миру. Однак він підкреслив, що європейська миротворча місія не повинна замінити Україні членство в НАТО.

Раніше про готовність відправити миротворців говорили в Італії та Німеччині. Міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус зазначив, що узгодити європейську миротворчу місію повинна і Росія.

Водночас у Польщі заявили, що не планують відправляти свої війська.