На Сумщині евакуюють населення Білопілля та Ворожби

Відповідне розпорядження підписав начальник Сумської обласної військової адміністрації Володимир Артюх.

«Ми маємо захищати своє населення. Це не примусова, а завчасна добровільна евакуація з тих населених пунктів, де значно збільшилась кількість обстрілів», – зазначив Володимир Артюх під час апаратної наради, повідомляє місцеве видання Данкор.

Наразі в громадах триває оповіщення населення про евакуацію.

Жителі Білопілля та Ворожби, і особливо сім’ї з дітьми, які бажають евакуюватися, мають звернутися до старост та голів громад. Евакуйоване населення буде розміщено в місцях компактного проживання на території області.

Крім того, продовжується в області евакуація населення з прикордонних громад у межах 5-кілометрової зони від кордону з рф, яка розпочалась ще в липні 2023 року. Під евакуацію підпадають жителі 115 прикордонних населених пунктів у 15 громадах 4 районів області, які перебувають під постійним ворожим обстрілом.

Варто зазначити, що з січня по квітень цього року на території Сумщини від ворожих обстрілів та авіаційних ударів загинуло 40 жителів, поранено – 110, в тому числі 13 дітей. За минулий тиждень загинуло 3 людей, поранено 7, з них 3 дітей. Бережіть своє життя і здоров’я – завчасно евакуюйтесь у безпечні місця, повідомили в ОВА.

Білопілля та Ворожба — важливі логістичні (залізничні і автомобільні) вузли біля кордону з рф на Сумщині.

Населення Білопілля до широкомасштабного вторгнення складало 16 тисяч людей, Ворожби — 1600.

Фото з відкритих джерел

«Аргумент»